Fuerteventura

Krásne pláže so svetlým pieskom sú pre ostrov Fuerteventura charakteristické.

Dovolenka na ostrove Fuerteventura patrí zaručene k veľkým zážitkom. Treba však počítať s tým, že ide o najveternejší zo všetkých Kanárskych ostrovov. To ale ocenia najmä vyznávači vodných športov, ktorí silu vetra využívajú na rýchly pohyb po hladine oceánu. Fuerteventura je najbližším ostrovom k Afrike, vzdialená od Maroka iba 100 km a slnko tu svieti viac ako 3000 hodin ročn. Je druhým najväčším z Kanárskych ostrovov. Podnebím je veľmi podobná Floride alebo Mexiku, preto je obľúbenou a vyhľadávanou dovolenkovou destináciou pre mnohých Európanov. Ale hlavne je rajom surferov, windsurferov a kitesurferov. Hoci od apríla do septembra majú výborné poveternostné podmienky, aj pre nesurfistov sa všade nájde miesto, kde vietor nefúka vôbec a ostrov tak poskytuje dokonalé podmienky pre nekonečné vylihovanie na pláži.

Fakt, že Fuerteventura je najveternejším z ostrovov, využívajú miestni obyvatelia vo svoj prospech od nepamäti.

Rovnako ako ostatné Kanárske ostrovy, aj Fuerteventura je výsledkom sopečného besnenia vulkánov pred desiatkami miliónov rokov. Tie sformovali krajinu bohatú tak na kopce ako aj nížiny. Je však nutné povedať, že ostrov často bojuje s nedostatkom vody, pretože ide o najsuchšiu oblasť kanárskeho súostrovia. Na to treba myslieť aj pri návšteve ostrova a zaistiť si dostatok balenej pitnej vody. Avšak práve skutočnosť, že Fuerteventura je suchým ostrovom, pravdepodobne vďaka neveľkej vzdialenosti od afrického Maroka (cca 100 km), je najteplejším miestom Kanárskych ostrovov. Hoci sa však môže pochváliť najvyššími teplotami, nepanujú tú prílišná alebo extrémne horúčavy, vzduch je totiž priaznivo ovplyvňovaný vlahým vánkom zo severu a severozápadu, ktorý ho mierne ochladzuje.

Sopečný pôvod je zrejmý aj na Fuerteventure.

Na vegetáciu nie je ostrov príliš bohatý. V dovolenkových rezortoch sa samozrejme stretnete s pekne upravenými krovinami, palmami a záhradkami s množstvom kvetov a udržiavaných kríkov, ďalej do vnútrozemia už je ale zelene skôr poskromne. Aj tak má táto krajina svoje nezameniteľné čaro s nádychom exotiky. Väčšina dovolenkárov mieri na ostrov predovšetkým za slnením na plážach a kúpaním v mori. Nepochybne nejde o jediné atrakcie, ktoré môže Fuerteventura ponúknuť. Zastúpené sú tu totiž rôznorodé krajinné celky, ktoré sú jednak príjemným spestrením pobytu a jednak poskytujú možnosti ďalšieho vyžitia v čase dovolenky. A tak sa tu môžete stretnúť tiež s vyprahnutými stepami, pláňami, púštnymi dunami, špicatými kopcami a skalami. Počas pobytu si nenechajte ujsť výlet na malý ostrov Lobos, nachádzajúci sa 2 km od severného cípu Fuerteventury.

Zájazdy na ostrov Fuerteventura >>>

Aktuálne typy na dovolenku >>>