Gran Canaria – výlety po ostrove autom

Navštíviť tak krásny ostrov, ako je Gran Canaria a nespoznať jeho krásy, to by bol hriech. Na svete by ste dlho museli hľadať tak výnimočné miesto. Pieskové duny ako na Sahare, skalné rokliny pripomínajúce západ USA, dažďové pralesy. Kde inde by ste na tak malej rozlohe mohli vidieť všetky tieto nádhery. K tomu história, siahajúca až do obdobia pred narodím Krista. Architektúra, kde sa prelínajú budovy z čias dobýjania Ameriky až po najmodernejšie stavby. Chladiť si nohy vo vodách oceánu a v priebehu pár chvíľ sa na oceán pozerať z výšky takmer 2000 metrov. Toto je Gran Canaria. Rád vám tieto zážitky sprostredkujem. Výlety na Gran Canarii som sa snažil pripraviť tak, aby ste si mali naozaj z čoho vybrať.

Veľký okruh Gran Canaria

Basilica Nuestra Senora del Pino, Teror, Gran Canaria

Počas výletu navštívime aj baziliku Nuestra Señora del Pino v Terore.

Výlet s názvom veľký okruh Gran Canaria je určený pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou ostrova a spoznať krásy tohoto „minikontinentu“. Spoznáte tie najzaujímavejšie a najkrajšie miesta ostrova ako kráter Caldera Bandama, katedrála sv. Jána Krstiteľa v Arucase, mesto vody Firgas, ulicu balkónov a baziliku Nueastra Señora del Pino zasvätenú patrónke ostrova v mestečku Teror. Nevynecháme ani geografický stred ostrova Cruz de Tejeda. Zastavíme sa na najvyššej hore ostrova Pico del Nieves. Cestou domov prejdeme cez údolie tisíc paliem s mestečkom Fataga.

 • náročnosť: nízka

Roque Nublo

Roque Nublo, Gran Canaria

Roque Nublo je magický monolit v strede ostrova Gran Canaria

Výlet na Roque Nublo nás privedie k magickému monolitu v strede ostrova Gran Canaria. Horská túra v stredne náročnom teréne trvá približne 3 hodiny. Počas cesty spoznáte údolie tisícov paliem a historickú obec Fataga. Pri návrate z túry budete mať možnosť vychutnať si výhľad nie len na Roque Nublo napríklad z geografického stredu ostrova Cruz de Tejeda.

 • náročnosť: stredná až vyššia, nevhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou

Za históriou na východnom pobreží

Barranco de Guayadeque, Gran Canaria

Barranco de Guayadeque je miestom, kde ešte aj dnes žijú ľudia v príbytkoch umiestnených v jaskyniach

Tento výlet za históriou Gran Canarie je určený pre každého, koho zaujímajú dejiny ostrova od dávnoveku až do dnešných čias. Navštívime Múzeum Finca Condal, v ktorom budeme mať možnosť zoznámiť sa s najvplyvnejším šľachtickým rodom na Gran Canarii, jeho históriou ale aj s tým, ako pomohli rozvoju Gran Canarie. V Salinas del Tenefé si pozrieme, ako sa v minulosti získaval soľ z vôd oceánu. Barranco de Guayadeque nám zas priblíži život obyvateľov v prehispánskej dobe. Putovanie ukončíme v jednom z najstarších miest na ostrove – Agüimes.

 • náročnosť: nízka

Priehrady a západ ostrova

Presa del Parralillo

Cestou uvidíme niekoľko z najväčších priehrad na Gran Canarii, ako napríklad Presa del Parralillo

Výlet priehrady a západ ostrova začneme cestou cez údolie tisíc paliem s mestečkom Fataga. Okolo Roque Nublo prejdeme na Cruz de Tejeda, geografický stred ostrova. Pokračovať budeme do najvyššie položeného mesta ostrova – Artenara. Tu z Miradoru Atalaya budeme mať možnosť dovidieť až na susedný ostrov Tenerife. Následne sa zastavíme na ďalšej vyhliadke, kde si môžeme posedieť pri vynikajúcej káve a kochať sa nádhernými výhľadmi do Tejedskej caldery. Pokračovať budeme jednou z najhlbších roklín na ostrove do mestečka La Aldea de San Nicolas de Tolentino. Cestou sa zastavíme pri troch z najväčších priehrad na ostrove – Presa de la Candelaria, Presa del Paralillo a Presa Caidero de la Niña. Následne sa dostaneme na najzápadnejšie miesto ostrova – Mirador de Balcón. Cestou naspäť si spravíme krátku zastávku v romantickom mestečku Puerto de Mogán.

 • náročnosť: nízka

Las Palmas

Las Palmas de Gran Canaria

Počas výletu do Las Palmas de Gran Canaria navštívime aj katedrálu Sv. Anny

Výlet do Las Palmas nám pripomenie históriu a súčasnosť hlavného mesta ostrova Gran Canaria s možnosťou kúpania na pláži Las Canteras. Na prechádzke historickými časťami mesta Vegueta a Triana sa zoznámite s históriou mesta a ostrova. Katedrálu sv. Anny začali stavať v 16. storočí a stále nie je dokončená. Dom a múzeum Krištofa Kolumba je pripomienkou jeho zámorských objavných plavieb. Oživíme si spomienku na časy, keď v Las Palmas premávala električka. Prístav a pevnosť La Luz, Park Santa Catalina reprezentujúci modernú architektúru, Auditorio Alfredo Kraus, najmodernejšie kongresové a výstavné centrum, to je len zopár miest, ktoré navštívme počas 4-hodinovej vychádzky mestom. Počas výletu budete mať čas aj na kúpanie, a to priamo na pláži Las Canteras, ktorá sa radí medzi najkrajšie pláže sveta, alebo môžete navštíviť akvárium Poema del Mar.

 • náročnosť: nízka

Výlet na Gran Canarii À la carte

Barranco de Azuaje

Výlet podľa želania nás môže zaviesť aj na takéto zaujímavé miesta, kde v porovnaní s juhom ani nebudete veriť že ste na Gran Canarii

Boli ste už na Gran Canarii a vrámci pobytu ste navštívili miesta, ktoré sú v základných okruhoch? Gran Canaria je plná rôznych zaujímavých miest, ktoré ste určite nespoznali. Práve pre vás mám pripravenú ponuku výlet na Gran Canarii À la carte. Vy mi poviete čo ste už videli a aké sú vaše záujmy a spoločne sa vydáme na miesta, ktoré vás určite prekvapia.

 • náročnosť: podľa zvoleného programu

Cenník:

 • všetky výlety majú jednotnú cenu 120,- Eur / auto 1-4 osoby a 150,- Eur / auto 5-7 osôb
 • Nástupné miesta:
  • Meloneras, Maspalomas, Playa del Inglés, San Augustín – bez príplatku
  • Arguineguin, Patalavaca, Puerto Rico, Amadores – príplatok +10,- Eur
  • Taurito, Mogán – príplatok +15,- Eur
  • Las Palmas – príplatok + 25,- Eur.

Zopár informácií

 • Dĺžka výletov je 7-8 hodín.
 • Odchod od hotela je obvykle v čase 8:30 – 9:00, aby ste sa stihli pohodlne naraňajkovať a mali aj dostatok času pripraviť sa na večeru.
 • Dĺžka výletov je orientačná a môže sa meniť podľa aktuálnych podmienok. Zo skúseností viem, že väčšinou trvajú dlhšie.
 • Minimálny vek detí je 12 rokov.
 • Všetky výlety sú organizované v malých skupinách 1 – 3 osôb. Ak ste ochotní sa uskromniť  s miestom v aute, tak na výlet môžete ísť aj štyria.
 • Na výlety si nezabudnite vziať so sebou mikinu alebo ľahký sveter, v zimnom období aj vetrovku a pršiplášť alebo dáždnik. Aj keď ich nebudete potrebovať, auto to odvezie.
 • Na výlet do Las Palmas si určite vezmite plavky a plážovú osušku.
 • Nezabudnite si opaľovacie krémy, slnečné okuliare a čiapku.
 • Určite si nezabudnite zobrať osobné doklady.
 • Trasa Veľkého okruhu môže byť operatívne upravená v prípade nepriaznivého počasia.
 • Výlet Roque Nublo a Priehrady a západ ostrova sa v prípade daždivého počasia alebo búrok nekoná.
 • Stravovanie počas výletov nie je zabezpečené.
 • Počas všetkých výletov máte k dispozícii dostatok balenej vody.
 • Termín výletu vám oznámime telefonicky najneskôr 48 hodín vopred.