Gran Canaria – výlety po ostrove

Počas pobytu na ostrove Gran Canaria môžete využiť ponuku našich výletov. Výlety sú v slovenčine. Dostupnosť výletov je počas vyhlásených turnusov. O tom, či sú výlety dostupné počas vášho pobytu sa môžete informovať v našej cestovnej kancelárii. Najbližšie obdobie, kedy je vám k dispozícii náš sprievodca, je 24.9. – 16.10.2017. Výlety je možné objednať telefonicky na čísle +421-917-446793.

Veľký okruh Gran Canaria

dovolenka Gran Canaria, Kanárske ostrovy

Katedrála sv. Jána Krstiteľa v Arucas

Výlet určený pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s históriou ostrova a spoznať krásy tohoto „minikontinentu“. Spoznáte tie najzaujímavejšie a najkrajšie miesta ostrova ako kráter Caldera Bandama, katedrála sv. Jána Nepomuckého v Arucase, mesto vody Firgas, ulicu balkónov a baziliku Nueastra Señora del Pino zasvätenú patrónke ostrova v mestečku Teror. Nevynecháme ani geografický stred ostrova Cruz de Tejeda. V prípade priaznivého počasia si z vyhliadky v najvyššie položenom meste ostrova Artenara vychutnáte pohľady na susedný ostrov Tenerife a najvyššiu horu Španielska, sopku Teide. Na Mirador de Balcón sa ocitnete na najzápadnejšej časti ostrova.

Dĺžka výletu cca. 11 hodín, náročnosť minimálna, cena 50,- Eur/os

Roque Nublo

dovolenka Gran Canaria, Kanárske ostrovy

Roque Nublo – magický monunment v strede ostrova.

Výlet k magickému monolitu Roque Nublo v strede ostrova Gran Canaria, horská túra v stredne náročnom teréne trvá približne 4 hodiny. Počas cesty spoznáte údolie tisícov paliem a historickú obec Fataga. Pri návrate z túry budete mať možnosť vychutnať si výhľad nie len na Roque Nublo z geografického stredu ostrova Cruz de Tejeda.

Dĺžka výletu cca. 8 hodín, náročnosť stredná, cena 50,- Eur/os

Las Palmas

Las Palmas - st. Ana Cathedral

Katedrála sv. Anny v Las Plamas

História a súčasnosť hlavného mesta ostrova Gran Canaria s možnosťou kúpania na pláži Las Canteras. Na prechádzke historickými časťami mesta Vegueta a Triana sa zoznámite s históriou mesta a ostrova. Katedrálu sv. Anny začali stavať v 16. storočí a stále nie je dokončená. Dom a múzeum Krištofa Kolumba je pripomienkou jeho zámorských objavných plavieb. Spomienka na časy, keď v Las Palmas premávala električka, prístav a pevnosť La Luz, Park Santa Catalina reprezentujúci modernú architektúru, Auditorio Alfredo Kraus, najmodernejšie kongresové a výstavné centrum, to je len zopár miest, ktoré navštívme počas 4-hodinovej vychádzky mestom. Samozrejme, zostane aj čas na kúpanie, a to priamo na pláži Las Canteras, ktorá sa radí medzi najkrajšie pláže sveta.

Dĺžka výletu 8 hodín, náročnosť minimálna, cena 35,- Eur/os

Shopping na Gran Canarii

Centro Comercial Atlantico

Centro Comercial Atlantico

Návšteva nákupného centra C/C Atlántico, najväčšieho a najmodernejšieho nákupného centra na Gran Canarii.

Dĺžka výletu 4 hodiny, náročnosť minimálna, cena 20,- Eur/os.

Výlety na želanie

Pokiaľ ste si nevybrali žiaden z výletov, napíšte nám na info@grancanariatravel.eu a pripravíme vám výlet podľa vašich požiadaviek. Taktiež je možné prispôsobiť aj vyššie uvedené výlety vašim požiadavkám.

Zopár informácií

  • Dĺžka výletov je orientačná a môže sa meniť podľa aktuálnych podmienok.
  • Všetky výlety sú organizované v malých skupinách 2 – 5 osôb. Skupiny sú tvorené len osobami, ktoré si výlet objednali spoločne.
  • Na výlety Veľký okruh a Roque Nublo si nezabudnite vziať so sebou mikinu alebo ľahký sveter, v zimnom období aj vetrovku a pršiplášť alebo dáždnik.
  • Na výlet Las Palmas si určite vezmite plavky a plážovú osušku.
  • Na všetky výlety si vezmite opaľovacie krémy, slnečné okuliare a čiapku.
  • Trasa Veľkého okruhu môže byť operatívne upravená v prípade nepriaznivého počasia. Výlet Roque Nublo sa v prípade daždivého počasia alebo búrok nekoná.
  • Stravovanie počas výletov nie je zabezpečené. Je len na dohode skupiny, kde a kedy sa zastavíme na občerstvenie.
  • Počas všetkých výletov máte k dispozícii dostatok balenej vody.
  • Termín výletu vám oznámime telefonicky najneskôr 48 hodín vopred.