Kanárske ostrovy – destinácia snov po celý rok

Ktorý zo siedmich hlavných ostrovov bude vašou dovolenkovou destináciou? Je to naozaj ťažký výber, pretože každý z ostrovov stojí za návštevu. Výhody dovolenky na Kanárskych ostrovoch sú nasledovné: v zime je tu tiež teplo, čas letu je necelých päť hodín, každý si tu nájde ubytovanie podľa vlastných požiadaviek, k dispozícii je množstvo ubytovacích zariadení v každej cenovej triede a ponuka voľnočasových aktivít je tiež rôznorodá. Kanárske ostrovy dokážu uspokojiť každého.

Kanárske ostrovy mapa

Kanárske ostrovy mapa

Kanárske ostrovy

To, že Kanárske ostrovy sú pozemským rajom, je dobre známe každému, kto ich kedy navštívil. Nachádzajú sa v Atlantickom oceáne pri pobreží Sahary, ale majú to šťastie, že sa môžu pochváliť miernym podnebím po celý rok. Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Tenerife, La Gomera, El Hierro, La Palma, súostrovie Chinijo a ostrov Lobos sú skutočným záhradami nedotknutej prírody: vavrínové lesy, duny, sopky, banánové plantáže, staré dracény, a … pláže. V krátkosti vám predstavíme sedem hlavných ostrovov. Ak máte záujem o podrobnejšie informácie, zaujímavosti a históriu, najviac informácií v slovenčine nájdete na stránke CANARIA.GUIDE. Informácie o hoteloch nájdete v našom katalógu hotelov.

Tenerife – najväčší z Kanárskych ostrovov

Chcete sa prejsť po čiernom piesku? Potom navštívte Playa de la Arena na Tenerife. V lete môže byť piesok až moc horúci kvôli svojej čiernej farbe. Ale je tu aj dostatok pláží s jemným bielym pieskom. Nad celým ostrovom sa majestátne vypína vysoká hora – sopka Pico  Teide, ktorá je aj najvyššou horou v Španielsku s nadmorskou výškou 3.718 metrov. Tí, ktorí sa vyberú preskúmať vnútrozemie, objavia nádheru ostrova so svojimi malými dedinami. V mestách na severe zase máte možnosť zažiť výnimočné prepojenie dychu histórie s pulzom moderných veľkomiest.

Tenerife, Teide

Tenerife, Teide

Fuerteventura – pláže, pláže, pláže

Fuerteventura je považovaná za plážový raj. Môžete tu navštíviť kilometre sa tiahnuce pláže. Od Costa Calma po Moro Jable. Pieskové duny na Corralejo na severe si tiež získali svoju obľubu. Ak chcete počas pobytu zmenu, môžete ísť do vnútrozemia alebo na výlet na horu Tindaya. Ostrov učaroval aj režisérovi Ridleymu Scottovi, ktorý tu natáčal svoju adaptáciu biblického diela “Exodus”. Fuerteventura je tak rovinatá a s takým množstvom piesku, že máte pocit, akoby ste trávili dovolenku na Sahare. Tento ostrov je aj vynikajúcim miestom na pozorovanie veľrýb.

Gran Canaria – najrozmanitejší ostrov

Gran Canaria je asi najznámejším z Kanárskych ostrovov. Považuje sa za najživší zo všetkých ostrovov. Najmä v Playa del Ingles a v Maspalomas sa určite nebudete nudiť ako cez deň tak aj v noci. Ostrov je našťastie dosť veľký, takže môžete tu nájsť aj veľa tichých miest. Napríklad vo vnútrozemí. Príroda ostrova je zachovalá, a preto bol vyhlásený za biosférickú rezerváciu UNESCO. Horskí cyklisti a milovníci turistiky si môžu vyskúšať horské chodníky a z nich si vychutnávať nádherné výhľady. Rodiny s deťmi môžu uprednostniť rozľahlé pláže. Dobrodružnejšie povahy môžu stráviť deň v pieskových dunách. S dovolenkou na ostrove Gran Canaria nemôžete nič pokaziť, pretože každý si tu nájde to najlepšie pre seba.

Gran Canaria

Duny Maspalomas sú symbolom juhu ostrova.

Lanzarote – ostrov Cesara Manrique

Ostrov je vzdialený len 100 kilometrov od Afriky a je najvýchodnejším regiónom Kanárskych ostrovov. Toho, čo môžete na ostrove robiť, je veľa. Surfovanie po pobreží Costa de Tinajo a vychutnávanie vysokých vĺn, prechádzky v národnom parku Timanfaya a pre tých, ktorí chcú stráviť relaxačnú dovolenku na pláži s rodinou, môžu stráviť čas napríklad na Costa Teguise. Lanzarote je rôznorodý. Ocenil to aj umelec Cesar Manrique, ktorý tu žil a pracoval. Kanárske ostrovy sa stali miestom jeho najrozsiahlejšej tvorby. Jeho dom môžete navštíviť do dnes.

La Palma – La Isla Bonita

Tento krásny ostrov je tiež nazývaný najzelenejším z Kanárskych ostrovov. Možno aj práve kvôli tomu, že La Palma v skutočnosti pozostáva len z kopcov. Je ideálnym miestom pre turistov. Turistické trasy tu nájdete v každej úrovni obtiažnosti. Prechádzate roklinami, podmaníte si nádherné výhľady a zažijete neuveriteľnú zeleň vnútrozemia ostrova La Palma. Pláže sú tu samozrejme tiež k dispozícii, avšak nie v takom rozsahu ako na veľkých sesterských ostrovoch.

La Plama, Maják Fuencaliente

La Plama, Maják Fuencaliente

La Gomera – pokoj a súkromie

Turisti, ktorí si obľúbili La Gomeru, majú radi pokojnú “spomalenú” dovolenku. Začína to už samotným príchodom. Priletíte na Tenerife a následne pokračujete trajektom. Samozrejme dá sa pokračovať aj lietadlom, ale trajekt je určite zaujímavejší. Už počas príchodu tak máte možnosť zvyknúť si na klímu, vychutnať si more a pri troche šťastia pozorovať delfíny. Na La Gomera prevažujú strmé pobrežia. V národnom parku Garajona v srdci ostrova zase máte pocit, že ste v džungli.

El Hierro – raj potápačov

V porovnaní s ostatnými ostrovmi je El Hierro miniatúrny. Celý ostrov má rozlohu stredne veľkého mesta. Je to turistická destinácia, kde nehľadajte miesto na plážovú dovolenku. Každý, kto cestuje do El Hierro, musí najprv priletieť na Tenerife a odtiaľ, podobne ako na La Gomeru, použiť trajekt alebo lietadlo. Ostrov je rajom potápačov. Krištáľovo čistá voda, vzrušujúce podmorské jaskyne a útesy, rovnako ako množstvo pestrofarebných rýb, urobia z potápačských výletov zážitok na celý život.

El Hierro, opustené kamenné domy

El Hierro, opustené kamenné domy