Parkovanie na letisku Viedeň

Naše zájazdy organizujeme prevažne s odletmi z letiska Viedeň – Schwechat (VIE). Pokiaľ sa na pobyt na dovolenke rozhodnete cestovať na letisko Viedeň vlastným autom, ponúkame našim klientom zvýhodnené možnosti parkovania na letisku Viedeň. Parkovacie karty pre parkovanie na letisku Viedeň si môžete objednať spolu s prihláškou na zájazd alebo aj dodatočne, najneskôr 14 dní pred odletom. Pre parkovanie je rozhodujúci počet hodín.

Parkovanie na letisku Viedeň

Parkovanie na letisku Viedeň – zvýhodnené parkovanie

Parkovanie na letisku Viedeň – parkovacie možnosti

Nasledujúce parkoviská a parkovacie domy sú prepojené s odbavovacou budovou chodbami a zastrešenými chodníkmi:

 • Parkovisko C – od € 3,90 / hod.
 • Parkovacie domy – od € 4,70 / hod.
  • Parkovací dom 3 … odporúčame pre Terminál 1, Terminál 1A.
  • Parkovací dom 4 … odporúčame pre Terminál 3.
 • Parkoviská pre krátkodobé parkovanie – € 4,90 / hod.
  • Parkovisko pre krátkodobé parkovanie K1 / K4 … odporúčame pre osoby privážajúce cestujúcich (odletový terminál)
  • Parkovisko pre krátkodobé parkovanie K3 … odporúčame pre osoby vyzdvihujúce cestujúcich (príletový terminál)
Parkovanie na letisku Viedeň

Parkovanie na letisku Viedeň – mapa parkovacích možností

Parkovanie na letisku Viedeň – postup pri platení parkovacou kartou

 • Pri vstupe na parkovisko/ resp. do garáže si vyberte a uschovajte vstupný parkovací lístok, ktorý sa Vám vytlačí na rampe.
 • Po návrate z dovolenky vložíte vstupný parkovací lístok do parkovacieho automatu. Pri parkovaní na Parkplatz C, resp. Parkhaus 3/4 sa automat nachádza v príletovej hale, ale taktiež na začiatku podchodu od Parkplatz C smerom k odletom.
 • Automat na základe vstupného parkovacieho lístku vypočíta dlžnú čiastku. Túto dlžnú čiastku zaplatíte vsunutím parkovacej karty, ktorú ste si zakúpili v našej cestovnej kancelárii. Pokiaľ jedna parkovacia karta nepostačuje na celú úhradu, môžete zvyšok uhradiť ďalšou parkovacou kartou, hotovosťou , alebo platobnou kartou. Po zaplatení Vám následne automat vráti odkódovanú parkovaciu kartu, ktorá Vám otvorí výstupnú rampu z parkoviska/garáže.
 • Parkovisko musíte opustiť do cca 20 minút od zaplatenia.

Cesta na letisko

Cesta po diaľnici

Z Bratislavy priamo na letisko trvá cesta autom približne 43 minút (66 Km) a to po diaľnici A6 (Nord-Ostautobahn) a A4 (Ost-Autobahn). Budete potrebovať minimálne 10 dňovú diaľničnú známku. Zakúpiť si ju môžete na slovenských alebo rakúskych čerpacích staniciach.

Cesta bez diaľničnej známky

Cesta trvá cesta približne 55 minút cez dediny a mestá ako Wolfsthal, Hainburg an der Donau, Bad Deutsch Altenburg, Petronell Carnuntum, Wildungsmauer, Regelsbrunn, Maria Ellend, Fichamend. Trasa vedie po ceste B9 a potom prejdete cez obec  Fichamend bez toho, že by ste vyšli na diaľnicu.