Základné informácie

Čarovná alpská príroda, rozprávkové bavorské zámky, zaujímavý životný príbeh kráľa Ludwiga II. Ktomu ešte veľkonočný SALZBURG, mesto, ktoré sa nazýva aj „Rím severu“.

Rozprávkové bavorské zámky kráľa Ľudovíta II. a veľkonočný SALZBURG

Budete mať možnosť vidieť najhonosnejšie a najznámejšie zámky na svete – zámky Ľudovíta II., ktorého poddaní nazývali “rozprávkový kráľ “, ale pre ministrov zostával len “šialeným kráľom”.

Nenávidel spoločenské povinnosti na dvore, bol rezervovaný, hanblivý a mal málo priateľov. Ľudia ho však milovali pre jeho kráľovské výstrelky a zbožňovali. Keď sa kráľ len-tak podelil o svoj obed s drevorubačom, porozprával s pastierom dobytka a zapadol medzi svojich poddaných.

Odhaľte  pikošky zo života tohto výstredného panovníka a vydajte sa na cestu príbehom, ktorý je akoby vystrihnutý z filmu. Milovníci prírody sa nebudú vedieť nabažiť nádherných hôr, dotyku Álp, lesov a malebných dediniek.

Program zájazdu

1. deň: odchod z Bratislavy o 06:30 hod. V poludňajších hodinách príchod do Prienu, odkiaľ sa loďkou prevezieme cez jazero Chiemsee na ostrov Herreninsel s prekrásnym zámkom  HERRENCHIEMSEE. Zámok dal postaviť bavorský kráľ Ľudovít II. a ktorý vo svojej neskutočnej nádhere prekonáva svoj vzor – zámok vo Versailles. Ohromia vás prepychové komnaty, zrkadlová sála, množstvo fontán a nádherné záhrady. Po prehliadke zámku a prechádzke po areáli sa loďkou opäť preplavíme do Prienu, odkiaľ bude naša cesta pokračovať k ďalšiemu malebnému romantickému zámku LINDERHOF, ktorý bol najobľúbenejším zámkom Ludwiga II., obklopeného prekrásnym zámockým parkom. V areáli je aj umelo vytvorená jaskyňa, kde kráľ v závere svojho života, postihnutý duševnou chorobou trávieval čas počúvaním hudby svojho obľúbenca, Richarda Wagnera. Podvečer odchod autobusom na ubytovanie – 3* hotel v Garmisch-Partenkirchen.

2. deň: po raňajkách nasleduje návšteva dvoch ďalších rozprávkových zámkov pod úpätím Álp v údolí medzi jazerami Alpsee a Schwansee. Zámok HOHENSCHWANGAU, kde Ľudovít II. strávil svoje detstvo a značnú časť mladosti. Zámok NEUSCHWANSTEIN, romantický zámok postavený na skalnom útese a prístupný len peši (asi 30 min. chôdze). Nákladná výstavba zámku natoľko zadlžila rozpočet kráľovstva, že vládny kabinet dal psychicky narušeného kráľa vyhlásiť za nesvojprávneho. Zámok mal slúžiť ako súkromná skrýša kráľa, ale v súčasnosti ho denne oblieha tisíce turistov a dá sa povedať, že je snáď najslávnejším zámkom na svete. Dokonca inšpiroval Walta Disneyho, ktorý ho využil ako predlohu vo svojich rozprávkach. Zo zámku sú prekrásne výhľady na okolie.

Potom nasleduje návšteva jedného z najkrajších stredovekých mestečiek - FÜSSENU, známeho zimného strediska.  Pokračujeme do  ETTALU, slávneho benediktínského kláštora, kde sa dodnes vyrába známy kláštorný likér. Večer odchod na ubytovanie, nocľah 3* hotel v Garmisch-Partenkirchen, fakultatívne večera.

3. deň: po raňajkách sa vyberieme na celodennú prehliadku mesta hudobného génia W.A. Mozarta – SALZBURGU, mesta zapísaného na zoznam UNESCO, označovaného aj ako „Rím severu“, pre mnohých najkrajšie rakúske mesto. Prehliadku začneme v zámku radovánok a so žartovnými vodnými hrami v HELLBRUNNE. Lanovkou sa vyvezieme na pevnosť HOHENSALZBURG, najväčšia a najlepšie zachovaná pevnosť v strednej Európe, ktorá je dominantou mesta. Dóm, v ktorom bol Mozart pred viac ako 250 rokmi pokrstený, univerzitný kostol, tajuplný cintorín sv. Petra, rezidencia, zvonkohra, prechádzka starostlivo udržiavaným parkom okolo zámku MIRABELL, obchody na najznámejšej obchodnej ulici s Mozartovým rodným domom. Večer ešte ochutnáme preslávené pivo Stiegls a odoberieme sa do hotela. Nocľah v 3* hoteli Salzburgu, večera.

4. deň: po raňajkách nás čaká návšteva Soľnej bane v Halleine s neopakovateľným zážitkom. Nemôžeme vynechať ani mestečko HALLSTATT (UNESCO) pod úpätím Dachsteinu – prechádzka týmto čarovným mestečkom na brehu rovnomenného jazera s jeho kostolmi a svojráznym karnerom s osobnými údajmi na lebkách dávno zomrelých farníkov (2 €). Popoludní (cca o 15:00 hod.) odchod domov. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách (21:30 h).

Termíny zájazdov

Zľava do 31.1.2018 - 5% Kód zájazdu: ET-BAV-01
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Cenové podmienky

V cene je zahrnuté:

  • autobusová doprava
  • 3x hotelové ubytovanie v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom
  • 3x raňajky
  • prehliadky miest podľa programu bez vstupov
  • sprievodca zájazdu 

Možné príplatky:

  • večera (3. deň v Salzburgu - povinne) – 14 € /osoba (vzhľadom k Veľkej noci reštaurácie v meste budú mať obmedzený režim); večera (2. deň v Bavorsku - fakultatívne) – 16 €/osoba
  • 1-lôžková izba 58 €
  • miestenka v 1. polovici autobusu 7 €

V cene nie je zahrnuté:

  • súhrnné vstupné do zámkov, do bane a ostatných pamiatok vo výške cca 65 €/dosp. osoba (deti, mládež – majú zľavy).
  • pobytový poplatok: cca 2 € /osoba/noc – platí sa na mieste