Základné informácie

V meste na lagúne medzi pevninou a otvoreným morom sa každoročne koná slávny karneval v Benátkach, plný tajomných krásnych masiek a návštevníkov z celého sveta… Staňte sa jedným z nich!

Karnevaly boli populárnym podujatím na oslavu konca obdobia radosti pred kresťanským pôstom a následnou Veľkou nocou. Benátčania ho vždy brali seriózne, prvý zaznamenaný karneval sa konal už v jedenástom storočí a od trinásteho storočia pochádzajú záznamy o slávnych karnevalových maskách. Práve ony robia karneval výnimočným – pestrofarebné kúsky zahaľujú niekedy takmer aj celú tvár a dovoľujú ľuďom “uniknúť” od reality a doslova sa v dave stratiť. Masku si navyše môžete vziať aj domov, takže slúžia ako krásny karnevalový suvenír.

Karneval v Benátkach bez prenocovania.

Pokiaľ vám nevadia dve noci strávené v autobuse a chcete ušetriť, máme pre vás alternatívu ako navštíviť benátsky karneval za minimálnu cenu.

Program zájazdu

1. deň - odchod zo Slovenska v neskorých nočných hodinách.

2. deň – plavba loďou z parkoviska Punta Sabbioni, príchod do Benátok približne o 9.00 hod., prehliadka mesta so sprievodcom: Námestie Sv. Marka, Dóžov palác, veža Campanilla, ovocný a rybí trh. Popoludní individuálna návšteva chrámu Sv. Marka a pokračovanie vo víre karnevalovej zábavy až do cca 19. hod. Plavba loďou na parkovisko Punta Sabbioni. Odchod z Benátok z parkoviska o cca 22. hod.

3. deň – príchod na Slovensko v ranných až dopoludňajších hodinách.

Termíny zájazdov

Kód zájazdu: TU-BEN-01
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Cenové podmienky

V cene je zahrnuté:

  • doprava luxusným autokarom,
  • služby sprievodcu CK,
  • prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie je zahrnuté:

  • lístok na plavbu loďou cca 16 EUR – obojsmerný lístok, platba na mieste.

Odporúčaný doplatok:

  • komplexné poistenie