Základné informácie

Petrohrad, založený roku 1703 Petrom Veľkým, bol v rokoch 1712-1917 hlavným mestom Ruského impéria. V časoch Sovietskeho zväzu niesol Petrohrad názov Leningrad (Ленинград) na počesť boľševického vodcu Vladimira Iľjiča Lenina. Je sídlom Leningradskej oblasti a Severozápadného federálneho okruhu. Petrohrad má štatút federálneho mesta Ruskej federácie, ktorý zdieľa s hlavným mestom Moskvou. Spoločne s Moskvou je Petrohrad dodnes kultúrnym strediskom celoštátneho významu s mnohými pamiatkami zapísanými do zoznamu Svetového dedičstva medzinárodnej organizácie UNESCO. Je tiež jedným z najdôležitejších ruských prístavov.

Petrohrad – 5 dňový letecký zájazd z Košíc

Jednou z pamiatok, ktorú navštívime je Jantárová komnata, skvost Katarínskeho paláca v meste Puškin.
Bola považovaná za ôsmy div sveta.  Jednalo sa o 4 jantárové panely doplnené zrkadlami, mozaikami z drahokamov, pozlátenými ornamentmi a sochami. Mozaiky zobrazovali ľudské zmysly – sluch, čuch, zrak a spoločne hmat a chuť. Miestnosť s rozlohou 96 metrov štvorcových osvetľovalo 565 sviec. Výzdoba bola dokončená v 60. rokoch 18. storočia a použili na ňu 450 kg jantáru. 17. septembra 1941 obsadili mesto Puškin nacisti. Trvalo 36 dní, kým Jantárovú komnatu presunuli do zámku v Kaliningrade (nemecky Königsberg). Po skončení vojny sa Jantárová komnata stratila. V súčasnosti sa v paláci nachádza dokonalá rekonštrukcia Jantárovej komnaty s niekoľkými pôvodnými prvkami.

Program zájazdu

1.deň - v skorých ranných hodinách odlet pravidelnou linkou z Košíc s medzipristátím vo Varšave, pokračovanie letu do Petrohradu. Po prílete Vás na letisku bude očakávať sprievodkyňa. Transfer z letiska je zároveň začiatkom prvej prehliadky mesta tj. Petropavlovskej pevnosti (bývalé centrum starého mesta) s Petropavlovskou katedrálou, hrobkami cárskej rodiny Romanovcov - prehliadka so sprievodkyňou cca 2 hod. Ubytovanie sa v hoteli v centre mesta. Večer individuálne voľno.

2.deň - po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom na prehliadku Petrodvorca - prehliadka parku s viac ako 160 fontánami, vodotryskami a vodnými kaskádami, prehliadka Veľkého paláca, individuálne obed a návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno.

3.deň - po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou v hotelovej hale. Transfer mikrobusom do mestečka Puškin - prehliadka unikátneho Jekaterinského paláca s legendárnou Jantárovou komnatou a prehliadka parku. Individuálne obed v typickej ruskej krčme Podvorie (degustačné menu špecialít ruskej kuchyne v cene cca 1500 rubľov), návrat do Petrohradu. Večer individuálne voľno, alebo sa môžete presunúť peši k prístavu pri Ermitáži, „otváranie mostov“ – 1,5 hod. plavba veľkou loďou (cena cca 600 rubľov).

4.deň - po raňajkách stretnutie so sprievodkyňou, následne sa peši presunieme na prehliadku Izakovského chrámu, návšteva múzea Ermitáž (cca 3 hod.), prechádzka po Palácovom námestí. Individuálne obed, prechádzka peši k Chrámu Spasiteľ na krvi (Chrám Kristovho vzkriesenia) - návšteva chrámu. Večer individuálne voľno.

5.deň - po raňajkách check - out z hotela, individuálny program. Odchod z hotela. Transfer na letisko. Odlet z Petrohradu pravidelnou linkou do Košíc s medzipristátím vo Varšave. Prílet v neskorých večerných hodinách do Košíc.

Zmena programu v prípade zmeny času letov, nepriaznivého počasia a.í vyhradená. Zmena poradia dní v programe podľa aktuálnych podmienok vyhradená.

Termíny zájazdov

O aktuálnych zľavách (First moment) sa informujte v CK. Na základe požiadavky alternatívne možnosť odletu z letiska Bratislava, Viedeň, Budapešť. Kód zájazdu: FE-RUS-01
Unfortunately, no places are available on this tour at the moment

Cenové podmienky

Cena zahŕňa:

 • 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami,
 • pobytovú taxu,
 • letenku na trase Košice - Varšava - Petrohrad - Varšava- Košice,
 • letiskové a servisné poplatky
 • 2 ks batožiny v cene letenky (1 ks na palubu, 1 ks / 23 kg do batožinového priestoru),
 • transfer z letiska s miestnou slovensky hovoriacou sprievodkyňou a s okružnou prehliadkou mesta,
 • transfer z hotela na letisko,
 • počas pobytu - mikrobus resp. autobus na výlety do Cárskeho Sela a do Petrodvorca,
 • miestneho slovensky hovoriaceho sprievodcu podľa programu,
 • vstupenku do Jekaterinského paláca a parku,
 • program (bez vstupov) a DPH.

Cena nezahŕňa:

 • cestovné poistenie,
 • vstupy počas programu - Balíček KOMPLET 65,- €/osoba Balíček vstupeniek KOMPLET obsahuje vstupné do: Izakovského chrámu (bez kolonády), Chrámu Sv. Petra a Pavla v Petropavlovskej pevnosti,  Ermitáže, Petrodvorca a dolného parku 
 • Vízové poplatky 99,- € / osoba, pri zakúpení zájazdu 35 dní pred odletom
  (poplatok za vybavenie víz pri zakúpení menej ako 35 dní pred odletom je 125,- € / osoba).

Možné príplatky:

 • alternatívne miesto odletu Bratislava, Viedeň, Budapešť