Gran Canaria – Abora Catarina by Lopesan ****

Hotel Abora Catarina by Lopesan, pôvodne hotel IFA Catarina, sa nachádza v kľudnejšej časti obľúbeného strediska Playa del Inglés v blízkosti piesočných dún Maspalomas. Neďaleko hotela sa nachádza nákupné a zábavné centrum Cita. Dlhá piesočná pláž Playa del Inglés je vzdialená cca 900 m. Na pláž je možné dôjsť 20 minútovou prechádzkou cez piesočné duny Maspalomas vzdialené cca 100 m alebo je možné bezplatne využiť hotelový autobus, ktorý jazdí na pláž niekoľkokrát denne. Príjemný hotel Abora Catarina s ideálnou polohou je výbornou alternatívou pre strávenie dovolenky pre všetky vekové a záujmové kategórie.

Hotel prešiel v roku 2017 kompletnou rekonštrukciou všetkých priestorov.

Gran Canaria - Abora Catarina

Gran Canaria – Abora Catarina

Hotel Abora Catarina by Lopesan

 • oficiálna kategória: ****
 • hodnotenie Tripadvisor: 4,2
 • hodnotenie CK Gran Canaria Travel: 5,6 / 6,0
 • vzdialenosť od pláže – 900 m
 • vzdialenosť od letiska – 30 km
 • nákupné možnosti – v okolí
 • reštaurácie a bary – v okolí
 • obchodné centrum – 100 m (Citá)

Vybavenie hotela

Hotel má 410 izieb na 5 poschodiach. Lobby s recepciou, lobby bar s terasou, výťahy, Wi-Fi v celom hoteli, konferenčnú miestnosť (podľa dostupnosti a rezervácie), bufetovú reštaurácia, “Food Corner” s vonkajšou terasou. V záhrade s rozlohou približne 7 000 m² so sviežou subtropickou vegetáciou sú k dispozícii 3 bazény (1 vyhrievaný v zime) a 2 detské bazény, slnečné terasy s lehátkami a slnečníkmi (podľa dostupnosti), bar pri bazéne a samoobslužná stanica s nápojmi.

Ubytovanie

Dvojlôžková izba štandard

Priestranná izba s plochou 36 m2. Vybavená je dvoma samostatnými lôžkami, ktoré je možné premeniť na manželskú posteľ. Má veľký balkón, je vybavený veľkou satelitnou TV s plochou obrazovkou, wifi, rýchlovarnou kanvicou a dvoma portmi USB. Za poplatok je k dispozícii minibar a trezor. K dispozícii je pohovka s posedením. V kúpeľni je sprcha s dažďovým efektom, kozmetické zrkadlo a sušič vlasov.

Dvojlôžková izba economy

Rovnaké vybavenie ako dvojlôžková izba štandard, nevýhodnejšie umiestnenia.

Dvojlôžková izba deluxe

Rovnaké vybavenie ako dvojlôžková izba štandard. Nachádzajú sa na najvyššom poschodí s výhľadom na bazén alebo Duny Maspalomas. K dispozícii vankúšová služba.

Rodinná izba

Základné vybavenie rovnaké ako dvojlôžková izba štandard. Namiesto pohovky 3. posteľ alebo 2 vyklápacie postele. K dispozícii herný stan pre deti s hrami.

Stravovanie

All inclusive

 • raňajky, obedy a večere formou bufetu v hlavnej reštaurácii;
 • domáce nápoje (alkoholické a nealkoholické nápoje) v hotelových baroch a reštauráciách počas dňa (10:00 – 23:00);
 • drobné občerstvenie počas dňa (11:00 – 23:00);
 • na večeru sa vyžaduje neformálne oblečenie pre pánov aj dámy.

Voľný čas

Skupinové aktivity a animačné programy organizované hotelom, posilňovňa, zábavné programy pre deti, denný zábavný program pre dospelých, večerný program, prehliadky alebo živá hudba. Za poplatok: biliard, vodné športy na pláži a golf.

Pláž

Niekoľko kilometrov dlhá pláž Playa del Inglés – Maspalomas s jemným svetlým pieskom a pozvoľným vstupom do mora. Ležadlá a slnečníky na pláži za poplatok.